WYCEŃ NAPRAWĘ

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Qfix Serwis podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i przedstawienia oferty. Polityka prywatności.

  Warto pamiętać

   SPRZĘT PO ZALANIU
  Jeśli to możliwe, warto jak najszybciej wyjąć baterię. Jeśli bateria jest niewyjmowana – wyłączyć sprzęt. W żadnym przypadku nie próbować go włączać czy ładować. Jak najszybciej oddać sprzęt do serwisu. Popularna internetowa wersja „wrzuć do ryżu” tu nie działa, raczej odwrotnie. W tym przypadku koniecznie jest rozebranie telefonu, czyszczenie w specjalnym płynie w ultradźwiękowej wanience i dokładne suszenie. Pamiętaj: szybciej trafi do specjalisty – większe szanse na odratowanie danych i sprzętu.

   SPRZĘT NIETYPOWO SIĘ GRZEJE, BARDZO SZYBKO SIĘ ROZŁADOWUJE
  W takim przypadku raczej doszło do zwarcia na płycie głównej. Warto wyjąć baterię (wyłączyć sprzęt) i oddać do serwisu.

  ZBIŁA SIĘ SZYBA, ALE WYŚWIETLACZ DZIAŁA NORMALNIE
  Nowoczesne ekrany bardzo często (i zawsze w drogich modelach) są sklejone z zewnętrzną szybą za pomocą specjalnego przezroczystego kleju OCA. Jeśli dojdzie do zbicia zewnętrznej szyby, przyklejony do niej ekran traci sztywność. Nawet w przypadku, gdy wyświetlacz jest sprawny, podczas użytkowania może uszkodzić się od drobinek szkła, od kropel wody, czy nacisku w miejscu zbicia. Dla tego nie warto zwlekać z wymianą szyby do póki nie doszło do uszkodzenia wyświetlacza.
  ZALETY WYMIANY SZYBY:
  – wymiana szyby kosztuję znacznie mniej niż wymiana całego oryginalnego wyświetlacza (a bardzo często nawet zamiennika);
  – przy wymianie szyby ekran zostaje oryginalny;
  – jakość zamienników, dostępnych na rynku, często nie jest wystarczająco dobra. Najbardziej różnice widać w droższych modelach, gdzie zauważymy nie tylko wizualną różnicę (obraz, kolory), ale mogą występować problemy z użytkowaniem sprzętu (problemy z dotykiem, czytnikiem linii papilarnych itp.)